Nanodyfrakcja rentgenowska (książka) [PL]

Nanodyfrakcja rentgenowska, PDF 16MB

PDF 16MB

Tytuł: “Nanodyfrakcja rentgenowska”
Autor: Roman Pielaszek
Wersja: 0.1
Stron: 187
Copyright: Roman Pielaszek ISBN: 83-89585-47-2

W książce pokazano kilka praktycznych metod opracowania danych dyfrakcji rentgenowskiej (XRD) pozwalających na ocenę średniego rozmiaru nanokryształów, rozkładu ich wielkości oraz ich błędów pomiarowych. Opisano też techniki obliczeniowe pozwalające na wyznaczenie widm dyfrakcyjnych nanoproszków z dowolną strukturą politypową oraz błędami ułożenia.


You may take a risk of an automated translation of the book:


Wyłączenie odpowiedzialności

“Nanodyfrakcja rentgenowska” to brudnopis książki, która najpewniej nie będzie dokończona, dlatego zostaje udostępniona “jak jest”, dla minimalnego choćby pożytku Czytelnika. Może zawierać (i na pewno zawiera) braki oraz błędy, od odpowiedzialności za które autor niniejszym uchyla się.

Licencja

Tej kopii można używać do celów stricte osobistych (nie zawodowych), tylko w wersji elektronicznej na urządzeniu będącym prywatną własnością Czytelnika. W pozostałych przypadkach zabrania się użytkowania, w tym: wyświetlania, zapisu, przechowywania, utrwalania, kopiowania, modyfikacji, drukowania, udostępniania, rozpowszechniania, prezentacji tak w całości jak i we fragmentach. Licencje pozbawione ograniczeń można szybko nabyć w cenie 42 złotych kontaktując się pod adresem licensing.ac.pr@pielaszek.com (kliknij tutaj).

2 thoughts on “Nanodyfrakcja rentgenowska (książka) [PL]”

 1. Gratuluję!!
  Doprawdy brakuje w polskojęzycznej literaturze przedmiotu takich opracowań jak Pańskie!
  Lekkie, łatwe i przyjemne, można by rzec. W sposób przejrzysty i jasny wyjaśniające niełatwe, dla wielu , zagadnienia.
  Jeszcze raz gratuluję. Doceniam ogrom włożonej pracy.
  PS
  Jak nabyć licencję? Z niezwykłą przyjemnością wykorzystywałbym fragmenty Pańskiego opracowania jako ilustrację treści wykładowych oraz powoływał się na nie w ewentualnych publikacjach wykorzystujących przedstawione obliczenia i programy .Po kliknięciu w link – otwiera się oczywiście poczta. Czy jest wymagana jakaś oficjalna forma zwrócenia się o takową?
  Serdecznie pozdrawiam

  1. Bardzo dziekuje!

   Dodalem link umozliwiajacy zakup ksiazki na allegro w wersji pozwalajacej na dowolne korzystanie z zawartych tam materialow.
   Wyslalem tez taka wesje do Pana przez e-mail – mam nadzieje, ze dotarla.

   W razie pytan czy zyczen – bardzo prosze o kontakt.

   Serdecznie pozdrawiam,
   roman pielaszek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *